Kviečiu pavasarį į savo kūną

PAVASARISSAVITERAPIJOSKŪNAS

2/24/2024

ANKSTYVAS PAVASARIS

Citrinos

pažadina

Pereinant iš žiemos į pavasarį - mūsų mitybos įpročiai turėtų kiek keistis. Po žiemos lėtesnio tempo ir sunkesnio maisto, kūne galime jaustis apsunkę, sulėtėję, užsikimšusi nosis ir daugiau gleivių kvėpavimo takuose. Gali pasireikšti kepenų suaktyvėjimo simptomai - paūmėjusios alergijos, vidurių užkietėjimas, irzlumas, pyktis, akių jautrumas, galvos skausmai.

Jei norime pasikviesti pavasarį į savo kūną - turime jam padėti. Pats Gavėnios metas iki Velykų - kaip specialiai tam sukurtas pačios gamtos. Puikus metas pereiti prie lengvesnės mitybos, atsinaujinti ir pasiruošti pavasariniam atgimimui.

Ar žinai, kad rūgštus skonis - pavasarį geriausiai padeda išvalyti ir suskaidyti toksinus, kurie kaupiasi kepenyse diena po dienos.

Mityba pavasarį turėtų būti kuo švaresnė, lengviausia ir mažiausia per visus metus, paprastesnė, pripildyta daug žalios spalvos, ir citrusinių vaisių. (Lai lieka kitai žiemai riebus, sunkus, stipriai apdorotas maistas, su daug pieno produktų, miltų ir cukraus)

Perėjimui prie lengvesnės pavasario mitybos, ir paskatinti kepenų valymąsi, gerai tinka iškrovos ar tiesiog labai lengvos mitybos dienos - valgant vienos rūšies grūdus, tik daržoves ar skystas sriubas keletą dienų.

Jei norisi stipresnio detox poveikio - keli receptai su citrinomis jau vėl pas mane suplanuoti :) Šį pavasarį pradedu nuo kinų medicinos rekomendacijų ir savo mėgstamą ricinos valymąsi pakeisiu kiek švelnesniu - alyvuogių aliejaus. Tuo pačiu - vėl kartosiu pernai pavasarį darytą citrinų kursą pagal endobiogeniką.

Visi šie receptai padeda mano organizmui išsivalyti po žiemos, atsinaujinti, pagerinti sąnarių lankstumą, odos skaistumą, gerai praskaidrina galvą ir mintis. Gera pasitikti Velykas jau visai kitoje būsenoje ir savijautoje:)

Parašyki man, jei kažkuris iš receptų tau įdomus, mielai pasidalinsiu ir pakonsultuosiu.

two lemonstwo lemons
a glass bowl with a green liquid and a leafy green plant
a glass bowl with a green liquid and a leafy green plant

Švelni saviterapija pavasario energijoms harmonizuoti

Aktyviųjų gydančių taškų seka pavasariniams nuotaikos ir energijos bangavimams. Apgaubia švelnumu, nuramina, harmonizuoja akis, mintis, nervų sistemą, kepenų ir tulžies pūslės veiklą.

Pavasario energija stipri, sparčiai auganti, esame linkę daug nuveikti, netausojant savęs.

Pabandykit pakartoti keletą kartų, kuo lėčiau ir švelniau, tinka bet kuriuo dienos metu.

Kad nurimtų bangos ir pagautų įkvėpimas 😇

aromaterapija pavasariui
aromaterapija pavasariui

Ankstyvą pavasarį, laikas išvalyti iš savo kūno sąstingį, toksinus ir žiemos svorį.

Dėl lietaus ir drėgmės galime jaustis šiek tiek apsunkę. Kraujas tirštėja, ir tai įtakoja sulėtėjusią cirkuliaciją, skysčių susilaikymą, patinimus kūne, ypač kojose, veide. Šiltos dienos ir žydintys augalai gali iššaukti sezonines alergijas.

Išjudinti vidinę tėkmę ir skysčių apykaitą mums gali pagelbėti prieskoniniai augalai ir aromaterapija.

Keletas vaistažolių formulių pavasariui, kad pažadintų po ilgo žiemos miego, pagerintų kraujotaką, detoksikuodamos kepenis ir pašalindamos gleives iš kvėpavimo takų:

🔸 Citrina ir rozmarinas - kraujui išjudinti

🔸 Kuminas, kalendra, pankolis - toksinams išvalyti, virškinimui pagerinti

🔸 Ramunėlės, citrina, medus - sušildyti metabolizmui, prasklaidyti drėgmę

🔸 Ciberžolė, imbieras, obuolių actas, medus - skaidyti riebalams, paskatinti detoksikaciją, skystina gleives, ramina uždegimus

🔸 Kiaulpienių žiedai ir medus - kartumynai švelniai valo kepenis

spring energies
spring energies

Kūno ir proto

lankstumas

Mankšta pavasariui ir vidiniam lankstumui pagerinti

Pavasarį aktyvesni organai - kepenys ir tulžies pūslė. Jų veikla įtakoja mūsų nervų sistemą, regėjimą, kūno lankstumą - sausgysles, raiščius, sąnarius.

Kūno lankstumas - tai ir proto lankstumas, lankstumas mūsų minčių, požiūrio, gebėjimo lanksčiai reaguoti ir prisitaikyti.

Kūno lankstumą didiname pamažu įvairiais tempimo pratimais, gerai sušildome ir išjudiname sausgysles, raiščius, sąnarius, naudingi sukiniai per liemenį, ypač kūno šonų ištempimai.

Ramūs pasikartojantys judesiai gerai subalansuoja energijos ir skysčių cirkuliacijos tėkmę visame kūne, nuramina karštas emocijas ir aktyvų protą.

Judėjimas paskatina vidinius organizmo valymosi ir atsinaujinimo procesus.

SPRING STORY

Pavasario vėjai

Pavasario vėjai atneša daug permainų ir naujų idėjų gausą, tiek gamtoje, tiek ir į mūsų gyvenimus. Norisi lėkti, kažkur skubėti, kuo daugiau nuveikti.. Bet atsisukus į gamtą, matai, kaip ji niekur neskubėdama, viską laiku suspėja :)

Taip ir aš, dažnai sau primenu, skubėk lėčiau, lėčiau, lėčiau.. Ir iš ties, tik sustojęs, kad ir labai trumpam, gali pamatyti, pajausti, patirti tą tikrą dabartį, išgirsti, ką tau nori pasakyti gyvenimas.. galiausiai, mes juk "human beings not just doings"..

one kind word
one kind word

One kind word

can warm three winter months

(japanese proverb)