Judėjimo džiaugsmas

MINTYSHAPPYFLOW

10/11/2021

Judėjimo džiaugsmas 🕊

Įdomiai su tuo judėjimu. Kartais mažiausiai, ko norisi, tai judėti, bet atradus tam motyvacijos ir truputį laiko - po fizinės veiklos iš karto pasijuntame geriau :) Dar mokykloje supratau, jei noriu gerai jaustis savo kūne - turiu pajudėti bent kažkiek kasdien.

Mano vaikystė ir paauglystė buvo pilna judesio - 5 metus mokiausi choreografijos muzikos mokykloje, tada dar keletas šokių kolektyvų, su kuriais nemažai pakeliavome po Prancūzijos miestelius (tai buvo kažkas tokio apie 1992-94 metus). Iki šiol šokis gyvas manyje.

Gal dėl to, kai susipažinau su senoviniais #Qigong ir #Taiji judesio menais - viduje sukirbėjo stiprus jausmas - tai MANO :) o dar tie poetiški pratimų pavadinimai, labai mane įkvepia.

Gydomoji Qigong mankšta
mano kasdieninė praktika ir didžiausias džiaugsmas.
Jaučiu, kaip švelnus judesys kartu su meditacija labai giliai mane paliečia, pripildo gyvybinės energijos ir sveikatina mano vidaus organus, stiprina mano vidinius resursus, suteikia ramybės ir harmonijos.

Taip pamažu gimė ir mano asmeninė praktika happyflow, kuria noriu dalintis su kitais.

Keletas mano pastebėjimų apie judėjimą

☑️ Jei skiriu laiko ir dėmesio savo kūnui - tai turi būti malonu, džiugu, pakrauti visai dienai gera energija. Čia kaip ir su maistu, jei pavalgius - nesijauti gerai, kažką ne taip darai.

☑️ Nesimankštinti per jėgą, per nenorą - taip kūne ir prote atsiranda dar daugiau įtampos. Dažniausiai jokie “reikia” mums neveikia.

☑️ Jei kūnas linkęs savyje užlaikyti įvairius išgyvenimus, emocijas, būtinai tai iškratyti, paleisti, nekaupti to savyje.

☑️ Jei visą dieną dirbu viduje, daug sėdžiu - stengiuosi vis išeiti į lauką, aktyviai prasieiti.

☑️ Jei visą dieną lakstau, tai geriausia poza vakare - Shavasana :)

☑️ Jei šią savaitę dar nešokau, gal tampu per daug rimta? Bent 10-15min laisvo šokio veikia, kaip geriausia paleidimo praktika:) nuotaikai, emocijoms, visam kūnui, galvai.

☑️ Masažas irgi veikia kaip kūno išjudinimas, tik tai pasyvi veikla, bet kokia maloni :)

Tiek įvairiausių galimybių pajudėti ir pasijusti geriau. Tai tik mano asmeninis požiūris, linkiu Jums atrasti savą tiesą ir ja vadovautis. Jokia geriausia praktika nesuveiks, jeigu viduje kils pasipriešinimas ją darant.

Jeigu norėtumei pasitarti, kaip pagerinti savo nuotaiką, virškinimą, išjudinti užsistovėjusią energiją, kaip lengviau prisitaikyti prie besikeičiančių metų laikų - mielai susisiekime, ir pajudėkime kartu.